Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na:

kontakt@cashflowgroup.pl

lub wyślij formularz, oddzwonimy.

 

ddd  Kompleksowa obsługa w zakresie pozyskiwania Inwestorów typu Venture Capital lub Private Equity.

  CASH FLOW oferuje kompleksowe wsparcie w procesie pozyskania inwestora dla firm znajdujących się w fazie dynamicznego rozwoju lub właścicieli chcących sprzedać udziały w spółce. Zapewniamy  profesjonalne doradztwo w procesie pozyskania inwestora począwszy od przygotowania spółki/firmy do sprzedaży udziałów, sporządzenia wyceny i materiałów prezentacyjnych, poprzez identyfikację potencjalnych nabywców oraz pomoc w negocjowaniu warunków transakcji. Specjalizujemy się w pozyskiwaniu inwestorów typu:

  • Inwestor Finansowy –  są najczęściej fundusze private equity i venture capital, które dążą do maksymalizacji wartości firmy, aby po osiągnięciu celów zrealizować zyski z inwestycji. Koncentruje się zazwyczaj na strategicznym zarządzaniu, a działania operacyjne pozostawia dotychczasowym właścicielom.
  • Inwestor Branżowy –  który skupia się na możliwych do osiągnięcia efektach synergii poprzez daną inwestycję.  W procesie pozyskiwania kapitału od inwestora branżowego, przeważnie jest on zainteresowany nabyciem pakietu kontrolnego lub całości firmy oraz stopniowym przejmowaniu kontroli.
  • Anioł biznesu –  inwestor prywatny, zazwyczaj posiadający doświadczenie w działalności gospodarczej, który inwestuje własne pieniądze i doświadczenie w przedsięwzięcia będące w bardzo wczesnych fazach rozwoju w zamian za udziały w tych przedsięwzięciach.

  Przygotowujemy rozwiązania hybrydowe polegające na łączeniu kapitału od inwestorów z dotacjami z EU dzięki czemu zbudujemy wartość Twojej firmy poprzez maksymalnie efektywny sposób finansowania projektów.

  Weryfikacja pomysłu i analiza projektu


  Pierwsze spotkanie to uproszczona analiza projektu pod kątem jego słabych i mocnych stron. Dokonujemy wstępnej weryfikacji możliwości pozyskania finansowania.

   

  Wycena przedsiębiorstwa


  Najczęściej stosowana jest metoda DCF i opiera się na prognozie danych finansowych spółki. Współczynnikiem dyskontującym jest tutaj kosztu kapitału przedsiębiorstwa.

  Wykonujemy wyceny akcji spółki, wyceny wartości spółki, wyceny udziałów w spółce z o.o. w celu opracowania propozycji inwestycyjnej dla Inwestora.

   

  Teaser Inwestycyjny


  Teaser Inwestycyjny ma na celu przedstawienie Twojego projektu i możliwie szybkie zaciekawienie potencjalnego Inwestora. Przedstawienie silnej argumentacji, zbicie obiekcji i zaprezentowanie rozwiązania globalnego problemu dzięki Twojemu produktowi pozwoli na przejście do kolejnych etapów procesu oceny projektu.

  Biznes Plan i Kamienie milowe


  Po pozytywnej ocenie Teasera Inwestycyjnego Inwestorzy mogą Cię poprosić o bardziej szczegółowe dokumenty takie jak Biznes Plan wraz z dokładną prognozą finansową.

  Nasze Doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów B+R i inwestycyjnych pozwoli na odpowiednie przygotowanie kamieni milowych dla projektu.

  Termsheet i umowa inwestycyjna


  Wspieramy przedsiębiorstwa na etapie negocjacji zapisów termsheet lub umowy inwestycyjnej.

  Nasze realizacje

  Pratt & Whitney Kalisz


  Pozyskanie 6 mln zł dofinansowania w ramach fazy Wdrożenia w programie GEKON.

  Pratt anand Whitney Kalisz

  RUBATO.IO


  Pozyskanie 1 mln zł. kapitału od Inwestorów Prywatnych. Kompleksowa obsługa dokumentacji oraz współpraca na etapie rozmów z inwestorem.

  Bivrost Sp. z o.o.


  Opracowanie nowego produktu BIVROST. Projekt dofinansowany w ramach Działania 1.1.1 PO IR Szybka Ścieżka. Kwota dofinansowania 4 270 252 PLN

  produkty Bivrost

  Mech-Masz Szczeciński


  Budowa hali produkcyjnej i zakup maszyn produkcyjnych w firmie Mech-Masz. Kwota dofinansowania - 3 816 893 PLN.

  Mech-Masz Szczeciński

  CERMONT Sp. z o.o.


  Projekt dotyczący wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji konstrukcji stalowych w firmie CERMONT. Kwota dofinansowania - 3 218 400 PLN.

  CERMONT Sp. z o.o.

  P.P.H.U FORMAT Robert Reisner


  Projekt dofinansowany w ramach WRPO, poddziałanie 1.5.2. Polega na wdrożeniu innowacyjnych usług w zakresie obróbki metalu na podstawie technologii firmy FORMAT. Kwota dofinansowania 4,40 mln PLN

  P.P.H.U FORMAT Robert Reisner

  DOPAK Sp. z o.o.


  Projekt dofinansowany w ramach programu Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych przez firmę DOPAK Sp. z o.o. Kwota dofinansowania - 5 475 269 PLN

  DOPAK Sp. z o.o.

  Dublet Smoleń i Lejko Sp. J


  Wdrożenie elewacyjnego innowacyjnego systemu powłokowego Dublet Mineral. Kwota dofinansowania - 1,91 mln PLN.

  logo Dublet

  Protea Sp. z o.o.


  Projekt dofinansowany w ramach Działania 1.1.1 PO IR "Szybka Ścieżka", polega na opracowaniu innowacyjnego żurawia wielofunkcyjnego dla przemysłu. Kwota dofinansowania - 4 mln zł.

  Protea Sp. z o.o.

  Mate-T Sp. z o.o.


  Dofinansowanie działalności badawczo-rozwojowej spółki Mate-T ze środków NCBiR oraz RPO WD a także pozyskanie Inwestora. Łączna wartość pozyskanego finansowania to blisko 7 mln PLN.

  Mate-T Sp. z o.o.

  BZB UAS Sp. z o.o.


  Projekt dofinansowany w ramach 1.1.1 PO IR . Dotyczy opracowania systemu powietrznego typu VTOL. Kwota dofinansowania - 1 698 828 PLN.

  BZB UAS Sp. z o.o.

  Bikkoplast Sp. z o.o.


  Dofinansowanie na zakup urządzeń produkcyjnych w firmie Bikkoplast Sp. z o.o. Kwota dofinansowania 1,3 mln PLN

  hala Bikkoplast Sp. z o.o.
  Pratt anand Whitney Kalisz
  produkty Bivrost
  Mech-Masz Szczeciński
  CERMONT Sp. z o.o.
  P.P.H.U FORMAT Robert Reisner
  DOPAK Sp. z o.o.
  logo Dublet
  Protea Sp. z o.o.
  Mate-T Sp. z o.o.
  BZB UAS Sp. z o.o.
  hala Bikkoplast Sp. z o.o.
  Zapisz się do newslettera

  Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

  Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.