Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń do nas:

+48 693 953 427

Artur Korba
Specjalista ds. dotacji

ak@cashflowgroup.pl

lub wyślij formularz, oddzwonimy.

 
Zapoznałem/am się z regulaminem

Kompleksowa obsługa w zakresie pozyskiwania Inwestorów typu Venture Capital lub Private Equity.

CASH FLOW oferuje kompleksowe wsparcie w procesie pozyskania inwestora dla firm znajdujących się w fazie dynamicznego rozwoju lub właścicieli chcących sprzedać udziały w spółce. Zapewniamy  profesjonalne doradztwo w procesie pozyskania inwestora począwszy od przygotowania spółki/firmy do sprzedaży udziałów, sporządzenia wyceny i materiałów prezentacyjnych, poprzez identyfikację potencjalnych nabywców oraz pomoc w negocjowaniu warunków transakcji. Specjalizujemy się w pozyskiwaniu inwestorów typu:

  • Inwestor Finansowy –  są najczęściej fundusze private equity i venture capital, które dążą do maksymalizacji wartości firmy, aby po osiągnięciu celów zrealizować zyski z inwestycji. Koncentruje się zazwyczaj na strategicznym zarządzaniu, a działania operacyjne pozostawia dotychczasowym właścicielom.
  • Inwestor Branżowy –  który skupia się na możliwych do osiągnięcia efektach synergii poprzez daną inwestycję.  W procesie pozyskiwania kapitału od inwestora branżowego, przeważnie jest on zainteresowany nabyciem pakietu kontrolnego lub całości firmy oraz stopniowym przejmowaniu kontroli.
  • Anioł biznesu –  inwestor prywatny, zazwyczaj posiadający doświadczenie w działalności gospodarczej, który inwestuje własne pieniądze i doświadczenie w przedsięwzięcia będące w bardzo wczesnych fazach rozwoju w zamian za udziały w tych przedsięwzięciach.

Przygotowujemy rozwiązania hybrydowe polegające na łączeniu kapitału od inwestorów z dotacjami z EU dzięki czemu zbudujemy wartość Twojej firmy poprzez maksymalnie efektywny sposób finansowania projektów.

Weryfikacja pomysłu i analiza projektu


Pierwsze spotkanie to uproszczona analiza projektu pod kątem jego słabych i mocnych stron. Dokonujemy wstępnej weryfikacji możliwości pozyskania finansowania.

 

Wycena przedsiębiorstwa


Najczęściej stosowana jest metoda DCF i opiera się na prognozie danych finansowych spółki. Współczynnikiem dyskontującym jest tutaj kosztu kapitału przedsiębiorstwa.

Wykonujemy wyceny akcji spółki, wyceny wartości spółki, wyceny udziałów w spółce z o.o. w celu opracowania propozycji inwestycyjnej dla Inwestora.

 

Teaser Inwestycyjny


Teaser Inwestycyjny ma na celu przedstawienie Twojego projektu i możliwie szybkie zaciekawienie potencjalnego Inwestora. Przedstawienie silnej argumentacji, zbicie obiekcji i zaprezentowanie rozwiązania globalnego problemu dzięki Twojemu produktowi pozwoli na przejście do kolejnych etapów procesu oceny projektu.

Biznes Plan i Kamienie milowe


Po pozytywnej ocenie Teasera Inwestycyjnego Inwestorzy mogą Cię poprosić o bardziej szczegółowe dokumenty takie jak Biznes Plan wraz z dokładną prognozą finansową.

Nasze Doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów B+R i inwestycyjnych pozwoli na odpowiednie przygotowanie kamieni milowych dla projektu.

Termsheet i umowa inwestycyjna


Wspieramy przedsiębiorstwa na etapie negocjacji zapisów termsheet lub umowy inwestycyjnej.

Nasze realizacje

Bivrost Sp. z o.o.


Opracowanie nowego produktu BIVROST. Projekt dofinansowany w ramach Działania 1.1.1 PO IR Szybka Ścieżka. Kwota dofinansowania 4 270 252 PLN

Mech-Masz Szczeciński


Budowa hali produkcyjnej i zakup maszyn produkcyjnych w firmie Mech-Masz. Kwota dofinansowania - 3 816 893 PLN.

CERMONT Sp. z o.o.


Projekt dotyczący wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji konstrukcji stalowych w firmie CERMONT. Kwota dofinansowania - 3 218 400 PLN.

P.P.H.U FORMAT Robert Reisner


Projekt dofinansowany w ramach WRPO, poddziałanie 1.5.2. Polega na wdrożeniu innowacyjnych usług w zakresie obróbki metalu na podstawie technologii firmy FORMAT. Kwota dofinansowania 4,40 mln PLN

DOPAK Sp. z o.o.


Projekt dofinansowany w ramach programu Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych przez firmę DOPAK Sp. z o.o. Kwota dofinansowania - 5 475 269 PLN

Dublet Smoleń i Lejko Sp. J


Wdrożenie elewacyjnego innowacyjnego systemu powłokowego Dublet Mineral. Kwota dofinansowania - 1,91 mln PLN.

Protea Sp. z o.o.


Projekt dofinansowany w ramach Działania 1.1.1 PO IR "Szybka Ścieżka", polega na opracowaniu innowacyjnego żurawia wielofunkcyjnego dla przemysłu. Kwota dofinansowania - 4 mln zł.

Mate-T Sp. z o.o.


Dofinansowanie działalności badawczo-rozwojowej spółki Mate-T ze środków NCBiR oraz RPO WD a także pozyskanie Inwestora. Łączna wartość pozyskanego finansowania to blisko 7 mln PLN.

BZB UAS Sp. z o.o.


Projekt dofinansowany w ramach 1.1.1 PO IR . Dotyczy opracowania systemu powietrznego typu VTOL. Kwota dofinansowania - 1 698 828 PLN.

Bikkoplast Sp. z o.o.


Dofinansowanie na zakup urządzeń produkcyjnych w firmie Bikkoplast Sp. z o.o. Kwota dofinansowania 1,3 mln PLN

CELLPEUTICS Sp. z o.o.


Projekt dofinansowany w ramach działania 1.2. RPO WD. Kwota dofinansowania wyniosła- 2,7 mln zł. Polegał na opracowaniu nowej metody diagnozy endometriozy.

“ECKERT AUTOMATYKA SPAWALNICZA” Sp. z o.o.


Projekt B+R w zakresie ograniczenie amplitudy drgań w konstrukcji przecinarki laserowej.

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.