4 maja 2022
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała dofinansowanie dedykowane firmom produkcyjnym, które będzie wspierać robotyzację przedsiębiorstw a w rezultacie zwiększy ich wydajność i efektywność. Konkurs dalej nie został ogłoszony dlatego nie ma jeszcze oficjalnych dokumentów takich jak regulamin, kryteria oceny projektu lub wykazu wydatków kwalifikowanych ale już wiemy, że konkurs dedykowany będzie branży meblarskiej a dokładnie firmom prowadzących działalność pod PKD 31 (Produkcja mebli).
Rozkrój płyt drewnopochodnych, potrzebnych do produkcji stelaży meblowych. Procesy można zautomatyzować zaawansowanym centrum obróbczym. Możliwe jest również zastosowanie robota, który będzie wsadzał i odbierał już gotowe elementy. To duży skok wydajności.
Produkcję mebli można robotyzować zastępując pracowników lub wspierając ich pracę tym samym zwiększając ich wydajność. Użycie robotów sprawdza się przede wszystkim tam gdzie zakłady produkcyjne pracują w trybie 2 lub 3 zmian. Wdrożenie robotów to inwestycja, która może się zwrócić nawet po kilkunastu miesiącach. Uniwersalność robotów sprawia, że można je zastosować w bardzo szerokim zakresie.
Najlepiej robotyzować procesy, które są żmudne i czasochłonne a ich rezultat zależy od umiejętności osoby, która je wykonuje. Takimi procesami jest polerowanie i szlifowanie, które podczas 8 godzin pracy jest męczące i pracownikowi trudno jest zachować najwyższą jakość i wydajność. Dzięki zastosowaniu robotów z wbudowanym czujnikiem siły i momentu możliwe jest przeprowadzenie tego procesu przez maszyny. Robot może z powodzeniem zarówno wkładać elementy jak i wyjmować je z maszyny.
Nakładanie powłok lakierniczych jest ważnym etapem procesu technologicznego podczas produkcji mebli. Przez lata stosowane były różne metody, m.in. natrysk, polewanie, zanurzanie. Na wybór metody wpływ miały głównie: rodzaj lakieru, kształt lakierowanych elementów oraz wielkość produkcji. Coraz częściej stosowane są roboty lakiernicze szczególnie w przypadku produkcji mebli szkieletowych. Roboty sprawdzają się przy lakierowaniu krzeseł lub innych bardziej skomplikowanych elementach.
Rewolucją jest stosowanie programowania, poprzez odwzorowanie ruchów operatora – bez udziału programistów czy też rysunków technicznych lakierowanych elementów. Operator wprowadza robota w stan uczenia się a następnie trzymając za przymocowany na końcu ramienia Joystick prowadzi ruchy ramienia robota, który je zapamiętuje a następnie odwzorowuje.
Robotyzacja produkcji pozwala na bardziej precyzyjne planowanie efektywności produkcji. To bardzo ważne w przypadku zwiększonego zapotrzebowania w sezonie. Ponadto roboty mogą pracować niemalże 24h na 7 dni w tygodniu.
Od ponad 15 lat zajmujemy się pozyskiwaniem dotacji unijnych. Skutecznie realizowaliśmy projekty inwestycyjne związane z automatyzacją zakładów produkcyjnych. Posiadamy liczne kontakty dzięki, którym skrócimy Twoją drogę do dostawców maszyn i technologii.
Sprawdź szczegóły dotacji Robogrant -> Czytaj więcej…
12 stycznia 2023
Jak napisać dobry biznesplan? W niniejszym wpisie chcemy odpowiedzieć na pytanie jak napisać dobry biznesplan. Przedstawimy scenariusz działania w...
15 września 2022
Dotacje dla rolnictwa z Krajowego Planu Odbudowy W połowie października rozpocznie się nabór wniosków dla rolników i przetwórców w...
16 marca 2022
175 dni na ocenę projektów w ramach Bonu na cyfryzację. Czy to nie za długo?
18 lutego 2022
Dofinansowanie w formie umorzenia części podatku dochodowego.
4 lutego 2022
Dolnośląskie Inteligentne Specjalizacje W latach 2017-2019 prowadzone były pogłębione badania diagnozy i analizy trendów rozwojowych województwa dolnośląskiego na podstawie,...
Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.