Blog

21 stycznia 2022

Lubelskie nawet 80% dofinansowania na budowę elektrowni z OZE

Dofinansowanie na termomodernizację i produkcję energii z OZE

Coraz bardziej popularna jest produkcja energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Zapotrzebowanie na energię elektryczną jest coraz większe. Produkcja prądu z zielonych źródeł i ograniczenie energii wyprodukowanej w procesie spalania węgla przyczyni się pozytywnie do ograniczenia emisji CO2 oraz wpłynie pozytywnie na zmniejszenie zjawiska smogu.

Dotacje unijne zachęcają do promowania samowystarczalności energetycznej i ograniczenie nieefektywnego wykorzystania energii w firmach. Inwestycje w OZE przyczynią się do obniżenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw przy rosnących kosztach energii elektrycznej. Wzrost efektywności energetycznej w sektorze przedsiębiorstw pozwoli na lepsze wykorzystanie energii. Coraz częściej wykorzystywane są magazyny energii elektrycznej, której gwarantują najbardziej efektywne wykorzystywane energii elektrycznej.

Możliwe jest uzyskanie wsparcia na termomodernizację i produkcję OZE w województwie Lubelskim

Dzięki programowi ogłoszonemu przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w ramach Działania 15.1 ” Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki” możliwe będzie uzyskanie:

Dofinansowania unijnego na instalacje do produkcji energii z OZE o mocy do 0,5 MW

W ramach projektu możliwa jest budowa, rozbudowa lub przebudowa kilku instalacji OZE, jednak moc każdej instalacji musi wynosić powyżej 0,5 MW.

Dofinansowania unijnego na instalacje do produkcji energii z OZE o mocy powyżej 0,5 MW

W ramach projektu istnieje możliwość budowy/rozbudowy/przebudowy więcej niż jednej instalacji OZE. W przypadku, gdy wnioskodawca w ramach projektu buduje więcej niż jedną instalacje OZE, łączna wartość zainstalowanej mocy instalacji OZE powstałych w wyniku realizacji projektu nie może przekraczać 0,5 MW. W przypadku, gdy wnioskodawca w ramach projektu rozbudowuje, przebudowuje więcej niż jedną instalacje OZE, łączna wartość dodatkowej zainstalowanej mocy instalacji OZE powstałych w wyniku realizacji projektu nie może przekraczać 0,5 MW.

Dofinansowania unijnego na termomodernizację

Głęboka termomodernizacja obejmująca kompleksowe, wielokierunkowe działania, mające na celu poprawę efektywności energetycznej, wynikające z przeprowadzonego audytu energetycznego. Możliwe jest uzysaknie dotacji na systemy do zarządzania zużyciem energii, wymianę źrodła ciepła, technologie odzysku energii.

Konieczne jest przeprowadzenie audytu energetycznego.

Kto może ubiegać się o dotację na termomodernizację i produkcję energii z OZE?

 • Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
 • Spółki prawa handlowego, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki (duże przedsiębiorstwa)

Ile można uzyskać dotacji na termomodernizację?

Maksymalna kwota dofinansowania projektu:

 • Mikro i małe przedsiębiorstwa: 65%
 • Średnie przedsiębiorstwa: 55%
 • Duże przedsiębiorstwa: 45%

Ile można uzyskać dotacji na produkcję energii z OZE do 0,5 MW?

Maksymalna kwota dofinansowania projektu:

 • Mikro i małe przedsiębiorstwa: 65%
 • Średnie przedsiębiorstwa: 55%
 • Duże przedsiębiorstwa: 45%

Ile można uzyskać dotacji na produkcję energii z OZE powyżej 0,5 MW?

Maksymalna kwota dofinansowania projektu:

 • Mikro i małe przedsiębiorstwa: 80%
 • Średnie przedsiębiorstwa: 70%
 • Duże przedsiębiorstwa: 60%

Maksymalny termin zakończenia realizacji projektu – 31.12.2023 r.

Jak ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację i produkcję energii z OZE?

Najlepiej skorzystać z usług specjalistów. CASH FLOW GROUP już ponad 15 lat specjalizuje się w pisaniu wniosków o dofinansowanie dla firm i samorządów. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie pozyskania dotacji unijnej na termomodernizację lub budowę farmy fotowoltaicznej. Jeśli szukasz pomocy w napisaniu wniosku o dofinansowanie to zapraszamy do kontaktu.

 

 

Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.