Blog

21 czerwca 2022

Krajowy Plan Odbudowy – Harmonogram Dotacji

Krajowy Plan Odbudowy – Dotacje w 2022 roku

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprezentowało przewidywane harmonogramy dotacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorstw, rolników oraz samorządów.
W połowie października rozpocznie się nabór wniosków dla rolników i przetwórców w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wnioski będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przedsiębiorstwa będą miały okazje skorzystać z dotacji głównie w zakresie zwiększenia wykorzystania technologii cyfrowych w swoich firmach. O dofinansowanie na oprogramowanie mogą liczyć zarówno firmy z sektora MŚP jak i duże przedsiębiorstwa. Ciekawą propozycją jest Program „Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ”, dzięki któremu możliwe będzie zmniejszenie wydatków na energię elektryczną i ogrzewanie.

 

Ministerstwo zaproponowało trzy harmonogramy, w tym:

Konkursy przewidziane są na II półrocze 2022 r. – Czytaj więcej…

Konkursy przewidziane są na I półrocze 2023 r. – Czytaj więcej…

Konkursy w trybie ciągłym – Czytaj więcej… Szczegóły dotyczące aktualnych programów będziemy publikować na naszej stronie w zakładce Aktualne Konkursy

Warto przypomnieć, że Celem Krajowego Planu Odbudowy jest odbudowa potencjału rozwojowego gospodarki utraconego w wyniku pandemii oraz wsparcie budowy trwałej konkurencyjności gospodarki i wzrost poziomu życia społeczeństwa w dłuższym horyzoncie czasowym.

Cele szczegółowe Krajowego Planu Odbudowy:

1. Jakościowy, innowacyjny rozwój gospodarki prowadzący do zwiększania jej produktywności, uwzględniający transformację cyfrową kraju i społeczeństwa

2. Zielona transformacja gospodarki oraz rozwój zielonej, inteligentnej mobilności.

3. Wzrost kapitału społecznego i jakości życia, w szczególności poprzez zapewnienie poprawy stanu zdrowia obywateli oraz wyższej jakości edukacji i umiejętności dostosowanych do potrzeb nowoczesnej gospodarki.

Pieniądze z KPO pomogą szybciej osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Komisja Europejska na początku czerwca br. zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy. To krok w kierunku wypłaty przez UE 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy.

Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.