Blog

21 grudnia 2023

Dotacje z KPO – Inwestycje w Dywersyfikację Działalności Sektorów HoReCa

Ożywienie Sektorów HoReCa, Turystyki i Kultury: Bezzwrotne Dotacje z KPO. Wsparcie do 80%.

W ramach nowego programu dofinansowania z Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KRPO), rząd Polski skupia swoje wysiłki na ożywieniu kluczowych sektorów gospodarczych, które zostały szczególnie dotknięte przez pandemię COVID-19. Program ten kierowany jest do przedsiębiorstw z branż hotelarstwa, gastronomii (HoReCa), turystyki oraz kultury, oferując im znaczące bezzwrotne wsparcie finansowe. PARP wybiera właśnie operatorów programu, do których będzie można składać wnioski o dofinansowanie.

Chcesz kupić urządzenia lub wybudować obiekt? To dofinansowanie jest dla Ciebie.

Branże Kwalifikujące się do Wsparcia

 1. Hotelarstwo: Firmy z tej branży mogą wykorzystać fundusze na modernizację obiektów, rozbudowę infrastruktury hotelowej, czy wprowadzenie nowych usług.
 2. Gastronomia (HoReCa): Restauracje, bary, kawiarnie i inne podmioty gastronomiczne mogą inwestować w nowoczesne technologie, renowacje, a także w rozszerzenie oferty kulinarnych.
 3. Turystyka: Agencje turystyczne, organizatorzy wycieczek i inne firmy związane z turystyką mogą przeznaczyć środki na rozwój atrakcji turystycznych, modernizację usług lub tworzenie nowych pakietów turystycznych.
 4. Kultura: Instytucje kulturalne, organizatorzy wydarzeń artystycznych i inne podmioty z sektora kultury mogą inwestować w projektowanie i realizację wydarzeń kulturalnych, rozwój infrastruktury, czy digitalizację zasobów.

Kiedy?

Szukasz sposobu na rozwój Twojej firmy w branży HoReCa, turystyki, czy kultury? Mamy dobre wieści! Pierwsze nabory wniosków w ramach programu „Dotacje z KPO” zostaną otwarte już w I kwartale 2024 roku. To wyjątkowa okazja, aby uzyskać bezzwrotne wsparcie finansowe, które może pokryć aż do 80% kosztów Twoich inwestycji. Nie przegap tej szansy na odnowienie i rozbudowę Twojej działalności. Dowiedz się więcej i przygotuj się na start naborów!

Zgłoś się do nas już teraz: kontakt@cashflowgroup.pl

Wysokość Wsparcia

Podkreślając zaangażowanie w wspieranie tych sektorów, program oferuje bezzwrotne wsparcie finansowe, które może pokryć do 80% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięć. To oznacza znaczącą ulgę finansową dla firm, które planują inwestycje w celu odnowienia lub rozbudowy swojej działalności.

Podsumowanie

To historyczna szansa dla przedsiębiorców z branży HoReCa, turystyki oraz kultury na odbudowę i rozwój po trudnym okresie pandemii. Bezzwrotne wsparcie finansowe do 80% wartości inwestycji to nie tylko szansa na przetrwanie, ale i na znaczący rozwój i adaptację do zmieniających się warunków rynkowych.


Uwaga: Należy pamiętać, że przedstawione informacje są ogólnym zarysem programu. Konkretne warunki i wymogi mogą różnić się w zależności od specyfiki przedsięwzięcia i regionu. Warto dokładnie przeanalizować warunki programu i dostosować plany inwestycyjne do wymogów programu.

 

Case Study: Pozyskanie Dotacji dla Branży Hotelarskiej – TERMY ZAMEK KARPNIKI SP. Z O.O.

Kontekst i Cel Projektu

TERMY ZAMEK KARPNIKI SP. Z O.O., firma działająca w branży hotelarskiej, postawiła sobie za cel renowację i modernizację historycznego obiektu, aby przekształcić go w atrakcyjny hotel z restauracją. Projekt ten miał na celu nie tylko odnowienie zabytkowej struktury, ale również dostosowanie jej do nowoczesnych standardów hotelarsko-restauracyjnych, zapewniając wyjątkowe doświadczenia dla gości.

Wyzwania

 • Ochrona dziedzictwa kulturowego: Przy renowacji zabytkowego obiektu kluczowe było zachowanie jego historycznego charakteru.
 • Nowoczesne udogodnienia: Wymagana była integracja nowoczesnych technologii i udogodnień, aby spełnić oczekiwania współczesnych gości.
 • Finansowanie projektu: Duża skala inwestycji wymagała znaczących środków finansowych.

Proces Pozyskania Dotacji

 1. Analiza możliwości dofinansowania: Firma zdecydowała się ubiegać o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (RPO WD), konkretnie z działania 1.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw.
 2. Przygotowanie wniosku: Przygotowano szczegółowy wniosek dofinansowania, uwzględniający cele projektu, planowane działania, kosztorys oraz potencjalne korzyści.
 3. Złożenie wniosku i proces oceny: Wniosek został złożony i poddany ocenie przez odpowiednie instytucje.

Wynik

Projekt „TERMY ZAMEK KARPNIKI SP. Z O.O.” został pozytywnie oceniony, a firma otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.996.997 złotych. Pozyskane środki pozwoliły na realizację wszystkich zaplanowanych działań renowacyjnych i modernizacyjnych.

Realizacja Projektu

 • Renowacja zabytkowego obiektu: Prace renowacyjne pozwoliły na zachowanie historycznego charakteru budynku.
 • Modernizacja: Zainstalowano nowoczesne udogodnienia, które zwiększyły komfort i bezpieczeństwo gości.
 • Przystosowanie do celów hotelarsko-restauracyjnych: Utworzono nowoczesne pokoje hotelowe i przestrzenie restauracyjne.

Efekty

 • Zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu: Nowy hotel przyciągnął więcej turystów do regionu.
 • Wzrost zatrudnienia: Projekt przyczynił się do stworzenia nowych miejsc pracy.
 • Pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę: Zwiększony ruch turystyczny pozytywnie wpłynął na inne lokalne biznesy.
Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.