Blog

4 lutego 2022

Dolnośląskie Inteligentne Specjalizacje

Dolnośląskie Inteligentne Specjalizacje

W latach 2017-2019 prowadzone były pogłębione badania diagnozy i analizy trendów rozwojowych województwa dolnośląskiego na podstawie, których wyselekcjonowano sektory i branże z największym potencjałem rozwoju.

W wyniku  tego procesu, otrzymanych  wniosków oraz uzupełniającej analizy opartej o przegląd literatury dotyczącej zjawisk w otoczeniu Dolnośląskiego Systemu Innowacji, w roku 2021 przyjęto nowy katalog  Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, w którym znalazły się cztery specjalizacje główne/wiodące i trzy specjalizacje horyzontalne. Są to:

1. Chemia i medycyna

2. Auto-Moto-Aero-Space

3. Surowce naturalne i wtórne

4. Maszyny i urządzenia

5. „Zielony ład” – specjalizacja horyzontalna

6. „Przemysł 4.0” – specjalizacja horyzontalna

7. „Życie wspomagane technologią” – specjalizacja horyzontalna.

Szczegółowe informacje  na temat Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, w tym wykaz obszarów i podobszarów każdej ze specjalizacji zamieszczono w rozdziale 10  Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030 (str. 65-80).

Preferencje projektów wpisujących się w RIS

Wnioski o dofinansowanie i projekty, które wpisują się w RIS mogą uzyskać dodatkowe punkty na etapie oceny merytorycznej. Wybrane programy wymagają wpisania się w RIS jako element obligatoryjny.

Przykładem programów dedykowanych wyłącznie dla projektów wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje jest np. Dolnośląski Bon na Innowacje .

 

Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.