Blog

13 kwietnia 2021

Dolnośląski Bon na innowacje – wytrych na dotacje 2021

Celem projektu jest wsparcie współpracy dolnośląskich mikro, małych i średnich Przedsiębiorstw
z jednostkami naukowymi w zakresie dotyczącym prowadzenia prac B+R i wdrożeń, czego efektem będzie poprawa działalności Przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystaniu wiedzy wywodzącej się ze środowisk naukowych.

Projekt oferuje Przedsiębiorstwom następujące formy wsparcia:
–  konsultacje i doradztwo udzielane w zakresie dot. m.in. wstępnej oceny możliwości dofinansowania Usługi, wpisywania się Przedsiębiorcy i jego pomysłu/problemu w warunki projektu, pomocy w poszukiwaniu kompetentnych zespołów naukowych do współpracy w ramach usługi,
–  wsparcie w formie grantu przeznaczone na dofinansowanie usługi świadczonej na rzecz przedsiębiorcy przez jednostkę naukową.

Wysokość dofinansowania pojedynczej usługi realizowanej przez jednostkę naukową wynosi maksymalnie 73 815,00 zł i obejmuje 90% wartości netto usługi. Pozostałe 10% wartości usługi oraz podatek VAT stanowi wkład własny przedsiębiorstwa.
Grant udzielany w ramach projektu stanowi pomoc de minimis.

Dolnośląski bon na innowacje jest skierowany dla branż określonych jako Inteligentne Specjalizacje Dolnego Śląska, określone w Załączniku do RSI dla Województwa Dolnośląskiego 2011–2020 pn.: „Ramy strategiczne na rzecz inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska”:
•    Branża chemiczna i farmaceutyczna,
•    Mobilność przestrzenna,
•    Żywność wysokiej jakości,
•    Surowce naturalne i wtórne,
•    Produkcja maszyn, urządzeń, obróbka materiałów,
•    Technologie Informacyjno-Komunikacyjne (ICT).

Dolnośląski Bon na innowacje to swojego rodzaju wytrych dla przedsiębiorstw, które w przyszłości chcą ubiegać się o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych takich jak budowa hali produkcyjnej czy zakup maszyn i urządzeń.

Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.