16 marca 2022
Lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach Bonów na cyfryzację
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości publikuje listę projektów, które zostały wybrane do dofinansowania w ramach Działania 6.2 „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 w konkursie nr 1/2021 r.
Dofinansowanie zostało przyznane dla 696 projektów na 6 108 złożonych projektów, więc skuteczność jest na poziomie 11,4%.
474 projekty dotyczą przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych skutkami pandemii COVID 19.
Zgodnie z postanowieniami § 11 Regulaminu konkursu każdy z Wnioskodawców otrzyma pisemną informację o wynikach oceny jego projektu wraz z uzasadnieniem oceny i podaniem liczby punktów otrzymanych przez projekt.
Ogromne zainteresowanie konkursem bon na cyfryzację spowodowało niemalże dwukrotne wydłużenie oceny wniosków, która do dziś trwa już 162 dni czyli ponad 5 miesięcy. Zgodnie z komunikatem z 12 stycznia 2022 r. PARP wydłużył możliwość oceny wniosków o 75 dni, łącznie 175 dni od zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie.
Zgodnie z tym terminem wyniki bonu na cyfryzację powinny zostać opublikowane 29 marca 2022 r.
Aktualizacja 05.04.2022 r.
PARP podaje informacje, że dokonał oceny wniosków natomiast, lista rankingowa zostanie opublikowana między 19 a 25 kwietnia 2022 r.
Listę rankingową opublikujemy niezwłocznie po przedstawieniu przez PARP zestawienia pozytywnie ocenionych projektów.
Bardzo długa ocenia wniosków o dofinansowanie to nie wszystko. PARP już kilkukrotnie pokazał, że stosunkowo prosty etap jakim jest sprawdzenie dokumentów niezbędnych do przygotowania umowy o dofinansowanie może wydłużyć się nawet do 10ciu miesięcy. Jaki to ma wpływ na realizację projektów?
Największym problemem jest zmieniające się otoczenie. Część projektów zakładała wzrost konkurencyjności poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które na dzień dzisiejszy mogą już zostać uznane za powszechnie stosowane.
Rosnące koszty pracy i rekordowa inflacja nie zapewni Wnioskodawcom możliwości realizacji swoich projektów zgodnie z założeniami przyjętymi we wniosku o dofinansowanie. Jest to bardzo istotne ponieważ projekt rozliczany jest ryczałtem i nie można dokonywać przesunięć między kategoriami, tym bardziej nie jest możliwe zawnioskowanie o większą kwotę dofinansowania.
Wzrost kursu euro wywołany Wojną na Ukrainie również negatywnie wpłynie na potencjalnej zwiększenie kosztów oprogramowania zaplanowanego w budżetach wnioskodawców.
Czy nie lepiej byłoby przygotować proste formularze, które w bardziej zwinny sposób pozwolą na wyselekcjonowanie projektów zgodnych z kryteriami oceny a następnie będą poddawane dogłębnej analizie?
W Bonie na cyfryzację zastosowano uproszczony sposób rozliczania wydatków poprzez ryczałt. Beneficjenci zobowiązani będą do składania raportów i dokumentów potwierdzających osiągnięcie wskaźników projektu.
Jeśli nie chcesz stracić dofinansowania lub zwiększyć bezpieczeństwo prawidłowej realizacji projektu to zgłoś się do nas i skorzystaj z profesjonalnej obsługi projektu na etapie jego rozliczania. Naszą ofertę znajdziesz tutaj: Oferta bon na cyfryzację.
12 stycznia 2023
Jak napisać dobry biznesplan? W niniejszym wpisie chcemy odpowiedzieć na pytanie jak napisać dobry biznesplan. Przedstawimy scenariusz działania w...
15 września 2022
Dotacje dla rolnictwa z Krajowego Planu Odbudowy W połowie października rozpocznie się nabór wniosków dla rolników i przetwórców w...
4 maja 2022
Jakie obszary nadają się do robotyzacji produkcji mebli.
18 lutego 2022
Dofinansowanie w formie umorzenia części podatku dochodowego.
4 lutego 2022
Dolnośląskie Inteligentne Specjalizacje W latach 2017-2019 prowadzone były pogłębione badania diagnozy i analizy trendów rozwojowych województwa dolnośląskiego na podstawie,...
Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.