Blog

23 lutego 2023

Pratt & Whitney Kalisz

W ramach usług doradczych prowadziliśmy działania z pozyskaniem dofinansowania w ramach  fazy W (tj. wdrożenie) programu Gekon – Generator Koncepcji Ekologicznych, jako kontynuacja wcześniejszej fazy B+R sfinansowanej w tym samym programie. rezultatem naszej współpracy było pozyskanie 6 mln zł na rozwój Pratt & Whitney Kalisz,

Założenia projektu:

Wdrożenie innowacji przy produkcji części wchodzących w skład przekładni zębatych, gdzie wykorzystywanym procesem obróbki galwanicznej jest miedziowanie z użyciem związków chromu. Miedziowanie ma na celu zabezpieczenie materiału, z którego produkowane są komponenty, przed dyfuzją pierwiastków nasycających w trakcie obróbki cieplno-chemicznej. Dodatkowo powłoka miedziana jest usuwana w kolejnych etapach procesu produkcji powodując powstawanie uciążliwych dla środowiska naturalnego odpadów.

Inne artykuły
Zapisz się do newslettera

Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.