Kredyt Technologiczny

Poszukujesz dofinansowania na budowę hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń? Kredyt technologiczny BGK to jeden z najlepszych dostępnych programów. Dofinansowanie nawet do 70% pozwoli rozwinąć skrzydła Twojej firmy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na:

kontakt@cashflowgroup.pl

lub wyślij formularz, oddzwonimy.

 





    Kredyt technologiczny z budżetem 578 mln zł.

    Dofinansowanie na budowę hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń. Postaw nowy zakład produkcyjny dzięki Kredytowi technologicznemu BGK. Rozpoczęcie naboru już 23 marca, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.

    Kredyt technologiczny

    Poszukujesz bezzwrotnego dofinansowania na budowę hali produkcyjnej albo zakup maszyn i urządzeń? Kredyt technologiczny to nic innego, jak kontynuacja programu „Kredyt na innowacje technologiczne”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Bank Gospodarstwa Krajowego ponownie będzie odpowiedzialny za udzielanie dotacji w formie premii technologicznej. Jakie trzeba spełnić wymagania, żeby powalczyć o wsparcie?

    Kiedy jest nabór wniosków na kredyt technologiczny ?

    • ogłoszenie naboru 9 marca 2023 r.
    • rozpoczęcie naboru 23 marca 2023 r.
    • zakończenie naboru 31 maja 2023 r. 

    Rekomendujemy dwa miesiące na przygotowanie wniosku o dofinansowanie ale zdarzało nam się przygotować skutecznie projekt w ciągu dwóch tygodni…

    Jaki jest poziom dofinansowania w kredycie technologicznym?

    Dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) wypłacane jest jako pomoc publiczna. Poziom dofinansowania jest uzależnione od miejsca realizacji projektu. Z pomocą w określeniu wysokości dotacji przychodzi poniższa mapa pomocy regionalnej.

    Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 70%

    Maksymalna wartość dofinansowania nie została objęta limitem.

    mapa pomocy regionalnej

    Jak pozyskać kredyt technologiczny?

    Do otrzymania kredytu technologicznego konieczne jest spełnienie szeregu kryteriów formalnych i merytorycznych. Jest to specyficzne dofinansowanie, które trzeba zrozumieć, aby skutecznie złożyć wniosek o wsparcie.

    Proces uzyskania premii technologicznej

    Opracowanie innowacyjnej technologii

    Jednym z największych wyzwań w procesie udzielania kredytu technologicznego jest opracowanie innowacyjnej technologii, która będzie przedmiotem projektu. Zapomnijmy już o dotacjach na innowacyjne maszyny i urządzenia. Teraz to Ty musisz zaprojektować i sprawdzić technologię, która będzie innowacyjna względem Twojej konkurencji. Nowa technologia powinna mieć postać praw własności intelektualnej (zgłoszenie patentowe lub patent) lub nieopatentowanej wiedzy technicznej. Mówimy tutaj o wdrożeniu własnej technologii, co oznacza, że musisz posiadać pełne prawa do danego rozwiązania. Innowacja powinna wynikać z realnych potrzeb Twoich klientów. Rezultatem projektu nie może być wyłącznie nowa technologia – konieczne jest także wdrożenie innowacyjnego produktu. Co więcej, produkt musi być udoskonalony w stosunku do rozwiązań spotykanych u konkurencji. Twoja nowa technologia musi sprawiać, że wyprodukujesz coś szybciej, o lepszych parametrach wytrzymałościowych lub o mniejszej masie. Na tym etapie przyda się doświadczenie eksperta. Potrafimy ocenić, czy Twój pomysł i rozwiązanie jest wystarczające, aby podbić serca ekspertów oceniających Twój projekt.

    Stworzenie zakresu rzeczowego projektu

    Zakres rzeczowy projektu to nic innego, jak zestawienie kosztów kwalifikowanych projektu. Musisz ustalić jakie są niezbędne zakupy, które pozwolą Ci na wdrożenie nowej technologii. Dobry przykład to zakup lasera do cięcia blachy, za pomocą którego będziesz wytwarzać elementy produkcyjne o zwiększonej wytrzymałości. Zły przykład to zakup lasera do cięcia blachy, który tnie blachę szybciej i dokładniej. Musisz wiedzieć, że wtedy projekt polega na innowacji producenta urządzenia, a nie Twojej. W ramach kredytu technologicznego można dofinansować naprawdę spory zakres inwestycji, ale ściśle związanej z innowacją. Nie dofinansujesz części administracyjnej swojej siedziby, ani samochodów, którymi dostarczasz produkty.

    Dofinansowaniem można objąć:

    • Zakup nieruchomości (do 10% wartości projektu, najczęściej działki budowlanej),
    • Zakup robót budowlanych np. budowa hali produkcyjnej,
    • Nabycie środków trwałych (maszyn, urządzeń, kompletnych lini technologicznych),
    • Nabycie wartości niematerialnych i prawnych czyli oprogramowania lub licencji (patenty).

    Do tej pory maksymalna wartość premii technologicznej wynosiła 6 mln złotych, a dofinansowanie było zgodne z mapą pomocy inwestycyjnej.

    Uzyskanie promesy kredytowej z banku komercyjnego

    Do złożenia wniosku o dofinansowanie musisz dołączyć promesę kredytową – jest to warunek konieczny i formalny. W przypadku tego konkursu nie jest możliwe finansowanie leasingiem lub pożyczką np. od innej firmy. Nie można też łączyć finansowania, czyli pożyczek unijnych + kredytu technologicznego. Spowoduje to tzw. podwójne finansowanie i nie jest dopuszczane w konkursie. Musisz więc mieć zdolność kredytową! Proces uzyskania promesy potrafi trwać nawet 2 miesiące, więc musisz wziąć to pod uwagę w planowaniu projektu. Kiedy uzyskasz dofinansowanie, bank udziela kredytu. Dofinansowanie projektu odbywa się poprzez umorzenie części kredytu. Jeśli masz problem w uzyskaniu promesy kredytowej zgłoś się do nas a pomożemy nawet z najtrudniejszym kredytem. Sprawdź naszą ofertę.

    Złożenie wniosku o dofinansowanie

    Kredyt technologiczny to dofinansowanie, które wymaga złożenia wniosku o dotacje oraz biznes planu. Biznes plan jest dokumentem, który jest wymagany przez banki przy ocenie wniosku kredytowego. Całość dokumentacji przygotowujemy dla Ciebie, jednak cały proces wymaga Twojego wsparcia. Potrzebujemy przecież informacji o Twojej firmie oraz merytorycznych treści dotyczących innowacji i technologii.

    Ocena projektu na panelu ekspertów

    Twój projekt oceniany jest przez ludzi, a nie komputer. Jednym z etapów oceny jest spotkanie panelowe, na którym zostaniesz zapytany o najdrobniejsze szczegóły dotyczące Twojego projektu. Konieczna jest dyskusja o parametrach, konkurencji, rynku zbytu, czy nawet o tym, czy wiertarka xyz jest niezbędna w Twoim procesie. Eksperci sprawdzą, czy projekt polega na wdrożeniu własnej nowej technologii. Do spotkania panelowego przygotujemy Cię jak na maturę. Przygotowujemy raporty, wyniki, ocenę czystości patentowej, która może być przydatna podczas trudnych pytań.

    Uzyskanie dofinansowania i podpisanie umowy

    W przypadku kiedy Twój projekt zostanie zarekomendowany do dofinansowania, zostaniesz zaproszony do podpisania umowy z BGK, a następnie podpiszesz umowę kredytową.

    Realizacja projektu i rozliczenie dofinansowania

    Co prawda projekt możesz rozpocząć dzień po złożeniu wniosku o dofinansowania, ale możesz także zaczekać do ogłoszenia wyników konkursu. Większość projektów rozpoczyna swoją realizację, kiedy przyznanie dofinansowania jest pewne. W przypadku, kiedy nie możesz czekać z inwestycją (bo np. masz już klienta na swoje produkty lub usług) i zależy Ci na jak najszybszym uruchomieniu produkcji, robisz to na własne ryzyko. Ale to właśnie my jesteśmy od tego, aby ograniczyć ryzyko, że Twój projekt odpadnie w konkursie.

    Kredyt technologiczny to dofinansowanie bezzwrotne

    Mimo mylnej nazwy „kredyt” ten konkurs ma formę dotacji bezzwrotnej. Dotacja jest wypłacana w formie premii technologicznej, która spłaca Twoje zobowiązanie kredytowe.

    Jaki jest poziom dofinansowania w kredycie technologicznym?

    Dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) wypłacane jest jako pomoc publiczna. Wysokość dotacji jest uzależniona od miejsca realizacji projektu. Z pomocą w określeniu wysokości dotacji przychodzi poniższa mapa pomocy regionalnej.

    Kredyt technologiczny lista banków

    Kredy technologiczny wymaga promesy kredytowej uzyskanej w komercyjnym banku. Kredyt technologiczny BGK obsługują poniższe banki:

    1. Alior Bank S.A.
    2. BNP Paribas Bank Polska S.A.
    3. Bank Handlowy w Warszawie S.A.
    4. Bank Millennium S.A.
    5. Bank Ochrony Środowiska S.A.
    6. Bank Polska Kasa Opieki S.A.
    7. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone banki spółdzielcze
    8. Santander Bank Polska S.A.
    9. Idea Bank S.A.
    10. ING Bank Śląski S.A.
    11. Krakowski Bank Spółdzielczy
    12. mBank S.A.
    13. PKO Bank Polski S.A.
    14. SGB-Bank SA oraz zrzeszone banki spółdzielcze
    15. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
    16. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
    17. Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy
    18. Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie
    19. Bank Spółdzielczy w Wisznicach
    20. Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie

     

    Nasze sukcesy w konkursie Kredyt technologiczny

    Przykładowe wartości pozyskanych dotacji w poprzednich rundach:

    • CERMONT Sp. z o.o. – 3 218 400 PLN
    • FREEKIDS S.C – 3 490 000 PLN
    • MECH-MASZ – 1 614 116 PLN
    • Wiązar-System – 2 614 231 PLN
    • Wiązar-System – 598 725 PLN
    • MCE – 835 450 PLN
    • LAKFAM – 2 348 056 PLN
    • LAKFAM – 2 215 000 PLN

    Sprawdź pozostałe sukcesy

    BGK Kredyt technologiczny

    Instytucją, która jest odpowiedzialna za wdrażanie programu kredyt technologiczny jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Stąd konkurs znany jest jako BGK kredyt technologiczny lub kredyt technologiczny BGK.

    Zobacz również

    Kredyt Ekologiczny – kolejny nabór w 2024 już 17 października!

    Uzyskaj nawet do 70% zwrotu na wymianę maszyn oraz do 80% na termomodernizacje swojego obiektu.

    Termin:

    17 października - 30 grudnia 2024

    Kwota:

    aż do 80% kosztów kwalifikowanych

    Województwo:

    Wszystkie

    KPO Dofinansowanie 90% HoReCa

    Odkryj Dotacje KPO dla HoReCa! Zgarnij do 90% wsparcia, nawet 540 tys. zł. na rozwój Twojego biznesu. Dofinansowanie HoReCa czeka na Ciebie!"

    Termin:

    Od 18 lipca 2024 do 3 października 2024 r.

    Kwota:

    540

    Województwo:

    Wszystkie

    1.2 Badania rozwój innowacje w przedsiębiorstwach FE SL

    Nawet 80% dofinansowania na działalność badawczo-rozwojową.

    Termin:

    Do 9 stycznia 2024r.

    Kwota:

    Minimum 2 mln zł.

    Województwo:

    Śląskie

    Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych – Dotacje unijne – Badania i rozwój ulga B+R

    Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej dla firm z Dolnego Śląska. Ulga B+R, prace badawczo-rozwojowe. Dotacje na badania i rozwój.

    Termin:

    Od 15 lutego

    Kwota:

    Do 10 mln zł

    Województwo:

    Dolnośląskie

    RPO Śląskie Mikroinwestycje w MŚP – Wsparcie MŚP na rzecz transformacji

    Wsparcie MŚP na rzecz transformacji w województwie śląskim. Do 60% dotacji na zakup maszyn, urządzeń i oprogramowania.

    Termin:

    Do 26 września 2023 r.

    Kwota:

    Projekt do 2 mln zł.

    Województwo:

    Śląskie

    Dofinansowanie na wdrożenie rozwiązań przemysłu 4.0 dla Polski Wschodniej PARP – Jak pozyskać dofinansowanie, dotacje dla MŚP

    Przemysł 4.0. Nowy Program z dofinansowaniem do 85% na wdrożenie rozwiązań Przemysłu 4.0.

    Termin:

    Od 2.08.2023 do 08.11.2023 r.

    Kwota:

    85% dotacji, do 3 mln zł.

    Województwo:

    Polska Wschodnia

    Wsparcie MŚP na rzecz transformacji RPO Śląskie 2021-2027

    Wsparcie MŚP na rzecz transformacji w województwie śląskim. Do 60% dotacji na zakup maszyn, urządzeń i oprogramowania.

    Termin:

    Kwota:

    Województwo:

    wsparcie MŚP

    Inwestycje MŚP FEDS

    Wsparcie inwestycyjne dla MŚP (w tym w obszarze zrównoważonej turystyki) z sektora produkcyjnego i usługowego, przyczyniające się do rozbudowy (dywersyfikacji, unowocześnienia) przedsiębiorstwa oraz zwiększenia jego konkurencyjności, poprzez m.in. zakup maszyn i sprzętu lub zakup własności intelektualnej

    Termin:

    Od 5 lipca do 4 sierpnia

    Kwota:

    Do 20 mln zł

    Województwo:

    Dolnośląskie

    Innowacje MŚP

    Kredyt ekologiczny

    Kredyt ekologiczny to bezzwrotne dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej w Twojej firmie. Otrzymaj nawet 70% dotacji na wymianę starych maszyn i urządzeń. Wykorzystaj OZE w swojej firmie.

    Termin:

    Od 25 kwietnia do 25 lipca 2024 r.

    Kwota:

    10 mln zł

    Województwo:

    Wszystkie

    Kredyt ekologiczny
    //
    Zapisz się do newslettera

    Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.

    Projekt i realizacja: Jan Kobiałka

    Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.