Sztuczna inteligencja, która zapisuje słowa lekarza jednocześnie wystawiając recepty i skierowania? To jeden z zakresów tematycznych konkursu INFOSTRATEG, dzięki, któremu możliwe będzie sfinansowanie prac B+R w kilku obszarach tematycznych. Kompleksowo pomagamy w napisaniu wniosku o dofinansowanie, od lat pozyskujemy dotacje unijne z NCBiR.
100% dofinansowania dla jednostek naukowych
Dofinansowanie na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych.
Projekt ma na celu wykorzystanie sztucznej inteligencji i blockchain w praktyce.
Program INFOSTRATEG został przygotowany, by wspierać rozwój polskiego potencjału sztucznej inteligencji (SI) poprzez opracowanie rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję i blockchain, mających bezpośrednie zastosowanie w praktyce. Czwarty konkurs ma na celu wybór wykonawców w ramach czterech tematów z zakresu tematycznego programu
Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zarejestrowane i prowadzące działalność na terytorium Polski:
Liderem konsorcjum jest podmiot realizujący wdrożenie wyników projektu.
Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych. Projekt musi obejmować realizację eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych (realizacja badań podstawowych lub badań przemysłowych nie jest obligatoryjna do uzyskania dofinansowania).
Projekt musi być realizowany w podziale na 3 fazy, obejmujące:
Konkurs obejmuje cztery tematy z zakresu tematycznego programu:
Całkowity budżet konkursu to 190 mln zł
Kwota ta została podzielona na tematy wskazane w zakresie tematycznym konkursu:
NCBR przesyła do wnioskodawców decyzje w terminie do 6 miesięcy od dnia zamknięcia naboru wniosków.
Każdy projekt składa się z 3 faz, których realizacja następuje kolejno po sobie. Fazy te mogą obejmować:
faza I – od dwóch do czterech zadań realizowanych w okresie wykonania fazy, przy czym wynikiem pierwszego zadania tej fazy musi być przygotowanie zbiorów danych, które Wykonawca przekazuje do Centrum nie później niż 6 miesięcy od rozpoczęcia realizacji projektu.
faza II – od dwóch do czterech zadań realizowanych w okresie wykonania fazy
faza III – od dwóch do czterech zadań realizowanych w okresie wykonania fazy.
W okresach przejściowych Wykonawca może realizować prace związane wyłącznie z udoskonalaniem baz danych. W okresie tym może być realizowane tylko jedno zadanie (w przypadku projektu realizowanego indywidualnie) lub maksymalnie jedno zadanie na konsorcjanta (w przypadku projektu realizowanego w konsorcjum)
Wnioskodawca nie może łączyć badań podstawowych, badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych ani prac przedwdrożeniowych w ramach tego samego zadania
Województwo:
Dolnośląskie
Województwo:
Wielkopolskie
Cash Flow Group © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.